Dospelý od 17 rokov

Všeobecná angličtina od 420€ za týždeň

Informácie o kurze

Kurzy všeobecnej angličtiny pre dospelých 

 • Minimálny vek - 16 rokov
 • Úrovne – začiatočníci  až  pokročilí
 • Flexibilná dĺžka kurzov - od 2 týždňov do jedného roka
 • Flexibilný začiatok štúdia - väčšinou pondelok
 • Veľkosť triedy - maximum 12, priemer 9
 • 21 hodín (po 60 minútach) v triedach + 10 hodín týždenne učiteľom asistované samoštúdium
 • Ponúkané skúšky  - IELTS, Cambridge, TOEFL, BULATS a iné
 • Všeobecná angličtina + voliteľné predmety
 • Pravidelné 1:1/face to face kozultácie
 • Študijné výlety do Londýna a okolia Cambridge

Kurz

CAE Kurzy prebiehajú po celý rok s výnimkou 2- 3-týždennej prestávky počas vianočného obdobia (druhá polovica decembra).

Začiatok kurzu

Začiatok kurzov na CAE je flexibilný, môžete začať skoro každý pondelok v roku. Avšak, odporúčame začať kurz na začiatku 12-týždňového programu alebo na začiatku 4-týždňového "modelu".

Dĺžka štúdia

 • Niektorí študenti prichádzajú na CAE na krátky čas - možno len dva alebo tri týždne - ale aj počas krátkeho pobytu zistia, že priateľské prostredie, dynamické lekcie, voliteľné aktivity a výborné spoločenské programy im pomôžu dosiahnuť rapídny pokrok v angličtine.
 • Iní študenti k nám prichádzajú na dlhšie obdobie - veľmi často na dva až šesť mesiacov - aby sa pripravili na jednu z mnohých skúšok, ktoré ponúkame. Ľahko zapadnú do CAE kolektívu a vytvárajú si priateľstvá, ktoré trvajú ešte dlho potom, ako sa vrátia do svojej krajiny.
 • Sú aj študenti, ktorí k nám prichádzajú na dlhú dobu - šesť mesiacov alebo viac. Títo študenti môžu študovať na kurze, ktorý obsahuje špeciálne prvky, ktorých cieľom je sa čo najlepšie pripraviť na ďalšie akademické, univerzitné štúdium.

  

Veľkosť Triedy

Počas roka priemerný počet študentov v triede je 9 maximum je 12. Okrem toho vynakladáme všetko úsilie, aby sme v každej triede zabezpečili dobrý mix rôznych materinských jazykov a kultúr.

Úroveň angličtiny

Úroveň vašej angličtiny otestujeme hneď, ako prídete do školy. Dostanete krátky test, ktorý nám povie, aká je úroveň vašej hovorenej a písomnej angličtiny. Podľa výsledku vás zaradíme do jednej zo 7 úrovní od začiatočníkov až po pokročilých. Ak z nejakého dôvodu nebudete spokojný s vašou triedou, budeme sa snažiť vás zaradiť tak, aby ste sa cítili dobre. 

Konzultácie 

Pri štúdiu na dobu dlhšiu ako 2 týždne, sú jedným z dôležitých prvkov kurzu pravidelné 1: 1 konzultácie so učiteľom - možnosť ako skontrolovať váš pokrok a identifikovať oblasti, ktorým treba venovať individuálnu pozornosť.

Príprava na skúšky

CAE pripravuje študentov na najdôležitejšie skúšky z anglického jazyka od roku 1975 - skúškové kurzy sú našou hlavnou činnosťou. Najviac žiadané skúšky sú IELTS a Cambridge skúšky (FCE, CAE atď).

IELTS

Tento dôležitý test z Akademickej angličtiny je podmienkou pre prijatie na mnohé univerzity po celom svete. Na dosiahnutie vysokého skóre v teste IELTS potrebujú kandidáti vysokú úroveň hovorovej angličtiny ako aj dobré znalosti v písaní a čítaní. Tým, že kombinujeme ranné lekcie s akademickým štúdiom v popoludňajších hodinách sme schopní ponúknuť prípravný program, ktorý možno absolvovať za niekoľko mesiacov alebo aj za kratšie - ako napríklad za dva týždne a to kedykoľvek v roku. 

Cambridge skúšky (vrátane leta)

Hlavnou požiadavkou na úspech v Cambridgskej skúške je primeraná úroveň všeobecnej angličtiny. Veľmi užitočná je tiež prax v "skúškových technikách" Cambridge testov. Ideálna príprava na Cambridge skúšky je 8-12 týždňov, ale uvedomujeme si, že v mnohých prípadoch majú študenti k dispozícii menej času na štúdium a to najmä v lete. Preto ponúkame:

 • 3 kurzy končiace Cambridge skúškami v marci, júni a decembri (Všetky trvajú 12 týždňov, ale môžete absolvovať aj kratší kurz, ak je to nutné).
 • 2 kurzy končiace skúškami v júli a auguste (4-6 týždňov)

Okrem štúdia všeobecnej angličtiny, študenti majú možnosť si vyskúšať cvičenia, aké sa používajú na Cambridge skúškach na našich popoludňajších seminároch - Cambridge Exam Workshops. 

Avšak, všetky triedy v Cambridge Academy pre dospelých sú založené na "komunikácií" podľa Cambridge skúšok - takže aj krátkodobý pobyt na CAE poskytne užitočné znalosti všeobecnej angličtiny, ktorá tvorí základ pre skúšky Cambridge. Takéto kratšie kurzy je možné objednať si v akomkoľvek ročnom období.

Ďalšie skúšky

Náš flexibilný program “Voliteľné predmety”, ponúka príležitosť na prípravu študentov aj na iné skúšky, ako je napr. TOEFL a TOEIC. 

Voliteľné Predmety

"Voliteľné predmety" v CAE vám umožní prispôsobiť si štúdium čo najviac vášmu individuálnemu akademickému plánu, kariére alebo osobným záujmom.
Voliteľné predmety sú špeciálne oblasti štúdia angličtiny, ktoré si "zvolíte" sami. Trvajú 90 minút každé popoludnie od pondelka do štvrtka každý týždeň kurzu. Niektoré z nich sú ponúkané po celý rok a iné sa menia po niekoľkých týždňoch.
Voliteľný predmet si môžete vybrať zo širokej ponuky predmetov. Nie je ani možné vypísať kompletný zoznam predmetov, ktoré ponúkame na CAE – pretože stále pridávame do zoznamu nové! Tu sú niektoré veľmi populárne predmety:

Akademická angličtina

 • Angličtina na akademické účely – Vhodné pre tých, ktorí potrebujú akademickú angličtinu (hlavne IELTS alebo TOEFL) na univerzitu alebo školu.
 • Workshop Cambridge skúšky – Príprava na FCE, CAE a CPE skúšky 
 • Workshop Písanie - Je ideálny voliteľný predmet pre študentov, ktorí potrebujú zlepšiť písomný prejav.
 • Workshop Gramatika - Príležitosť sa zlepšiť v oblastiach gramatiky, ktoré vám robia problémy.

Rozprávanie a počúvanie

 • Slovná zásoba v rôznych situáciách - v obchode, na letisku, pri návšteve zubára – zakaždým budete potrebovať inú slovnú zásobu. Naučíte sa nové slovíčka a frázy pre široký rad zaujímavých situácií.
 • Multimedialna angličtina - Ponúka veľa zábavných aktivít, rovnako ako aj prax s použitím audiovizuálnych zariadení v multimediálnom centre.
 • Nápady a otázky - Naučíte sa používať angličtinu, tak aby ste vedeli vyjadriť svoj názor na rôzne témy. 
 • Kreslené filmy - Naučíte sa “skutočnú” angličtinu od Simpsonovcov, cez South Park, atď. Skvelé pre počúvanie a dobré pre tých, ktorí majú radi výzvu.
 • Čítanie pre radosť - Príbehy, básne, divadelné hry, texty piesní – čokoľvek vás baví čítať a o čom vás baví diskutovať.

Špeciálne záujmy

 • Cambridge ľudia a miesta – Spoznáte históriu Cambridge, navštívite pamiatky a stretnete sa s ľuďmi z jedného z najznámejších univerzitných miest na svete.
 • Obchodná komunikácia - Naučíte sa rozvíjať jazyk, ktorý je potrebný pre svet podnikania. Precvičíte všetky zručnosti v obchodnom kontexte.
 • Filmové štúdiá - Sledovanie filmov a následná diskusia je ideálne pre rozvoj počúvania, rozprávania a slovnej zásoby.

Miesta na samoštúdium

  

 • Knižnica
 • Interaktívna poslucháreň 
 • Počítačové centrum
 • Veľké DVD/video miestnosti
 • Učiteľ, pripravený pomôcť počas samoštúdia
 • Otvorené aj v nedeľu
 • Vedúci študijného centra - 5 dní v týždni, po dobu 2 hodín, jeden z našich učiteľov má službu ako vedúci študijného centra, ktorý vám pomôže s akýmkoľvek technickým alebo jazykovým problémom, ktorý môže nastať pri používaní zariadení na samoštúdium.

Samoštúdium je veľmi dôležitou súčasťou váśho programu na CAE. Schopnosť samoštúdia, ktorú získate na CAE vám pomôže ďalej rozvíjať angličtinu, aj keď sa vrátite do svojej krajiny. Počas štúdia na CAE Vás budeme podporovať, aby ste maximálne využívali samoštúdijné centrum, ktoré je plne vybavené najnovšou technológiou na výučbu jazyka.

Na začiatku kurzu vás oboznámime s využitím centra. Neskôr sa vždy môžete obrátiť na odbornú pomoc učiteľa, ktorý má na starosti samoštúdijné centrum. Všetky materiály sú starostlivo zatriedené a farebne odlíšené podľa rôznych úrovní (začiatočníci, mierne pokročilí, vyššie pokročilí a pokročilí).

Multimediálne Centrum - Je tu 12 študijných miest spolu s lektorskou konzolou. Lekcie sa v multimediálnom centre často konajú s učiteľom, ktorý riadi lekciu pomocou ovládacej konzoly. Inokedy majú študenti prístup k širokej škále jazykového študijného materiálu, aby si rozvíjali počúvanie a rozprávanie (napr. cvičenia na výslovnosť, diktovanie, "hovoriace" knihy a videoklipy s pracovnými zošitmi a ďalšie materiály potrebné na skúšky).

Interaktívna internetová miestnosť - V priebehu výučby je táto miestnosť interaktívnou učebňou s 12 internetovými prístupmi a elektronickou tabulou. Počas samoštúdia môžu CAE študenti využiť 12 miest na surfovanie na internete a na posielanie e-mailovú komunikáciu zdarma. Takisto bezplatné Wifi pripojenie je na CAE non-stop k dispozícii.

Centrum výpočtovej techniky - Pocítače sú tu vybavené s najnovšou verziou Microsoft Office (Word, Excel,PowerPoint,atď.) ako aj softvérom pre jazykové vzdelávanie na zlepšenie čítania a písania.

Knižnica - CAE knižnica je u študentov veľmi obľúbená. Priestranná miestnosť s pohodlným nábytkom. Je zásobená beletriou napínavou a ľahkou), rovnako ako vecnou a referenčnou literatúrou. Máme anglické aj bilingválne slovníky, atlasy a kompletnú sadu Encyklopédia Britannica”. Okrem toho knižnica drží širokú škálu skúšobných materiálov na gramatické cvičenia a cvičenia slovnej zásoby pre všetky úrovne.

Spoločenská miestnosť - Spoločenskú miestnosť môžete využívať na štúdium, ale aj na odpočinok. Nájdete tu tiež najčítanejšie britské noviny a časopisy. Môžete sledovať filmy s priateľmi na veľkoplošnom televízore a môžete si zahrať aj na klavíri, ktorý je tu stálek dispozícii.

Príklad harmonogramu pre všeobecný kurz angličtiny 

Akademický rok študenta na CAE

 • Osobný tútor
 • Transfer z letiska pri príchode
 • Pomoc s výberom univerzity a prihláškou v prípade potreby
 • IELTS alebo iné univerzitné skúšky sú zahrnuté v cene
 • All-inclusive poistenie po celú dobu pobytu

Na CAE ste veľmi vítaní, ak chcete študovať všeobecné kurzy/príprava na skúšky po dobu 24 týždňov alebo viac. Možno plánujete študovať na anglicky hovoriacej univerzite, alebo sa uchádzate o prácu v medzinárodnej spoločnosti.

Akékoľvek sú vaše plány, CAE bude váš domov na šesť alebo viac mesiacov a je pre nás veľmi dôležité, aby každý aspekt vášho pobytu bol čo najpohodlnejší a čo najviac prínosný.
Preto, ak sa prihlásite na tento kurz a uhradíte poplatky v plnej výške dopredu, zistíte, že v cene sú zahrnuté špeciálne výhody:

 • Letiskový transfer - Akonáhle dorazíte do Veľkej Británie budeme vás čakať na letisku a zoberieme vás do vašej novej rodiny.
 • Váš osobný tútor - Všetci študenti na CAE majú pravidelné individuálne konzultácie so svojim učiteľom, s ktorým diskutujú o pokrokoch v štúdiu. Avšak ako dlhodobému študentovi, vám bude tiež pridelený osobný tútor, s ktorým sa budete pravidelne stretávať na individuálnej báze, aby sa uistil, že využívate všetky aspekty pobytu na CAE.
 • Univerzitné poradenstvo - Ak chcete začať navštevovať anglicky hovoriacu univerzitu, ale nemáte potuchy, ako sa prihlásiť, pomôžeme vám pri výbere najlepších kurzov a tiež skomplikovaným postupom univerzitnej prihlášky.

V cene kurzu je tiež:

 • Poplatok za skúšku podľa toho, čo budete potrebovať na univerzitu alebo pre vašu prácu (napr. IELTS, TOEFL, TOEIC alebo Cambridge skúšky)
 • All-inclusive poistná zmluva pokrýva celú dobu vášho pobytu

 

 

 

 

Ceny

Všeobecné angličtina / skúškové kurzy (začína vždy v pondelok)

Dĺžka kurzu

Cena za týždeň

2 - 4 týždne

420 €

5 - 11 týždňov

400 €

12 - 23 týždňov

380 €

24 - 35 týždňov

360 €

36 týždňov alebo viac

340 €

Ubytovanie a voľný čas

 

​Ubytovanie v hostiteľskej rodine

 • Škola je v pokojnej vilovej štvrti 
 • Všetky hostiteľské rodiny sú v blízkosti školy 
 • Väčšina hostiteľských rodín je vo vzdialenosti na pešo od školy 
 • Jednolôžkové izby pre dospelých (16+) 
 • CAE Manažér ubytovania na plný úväzok  

Ubytovanie CAE je zvyčajne v miestnych hostiteľských rodinách. Všetky CAE rodiny sú blízko - a to buď vo vzdialenosti  na pešo, alebo menej ako 5 minút jazdy autobusom. Ak sa vám nechcete chodiť pešo pomôžeme vám si veľmi lacno prenajať bicyke. 

Manažér pre ubytovanie pozná všetky naše hostiteľské rodiny a rodina bude starostlivo vybraná tak, aby vyhovovala vašim individuálnym potrebám (napríklad - môžete byť alergický na určité druhy potravín). Asi dva týždne pred vašim príchodom vám pošleme profil o rodine, ktorú sme pre vás vybrali.

Hostitelia vám poskytnú lôžko, raňajky a večere sedem dní v týždni (obed budete mať v školskej jedálni). Hostiteľ vám poskytne uteráky, posteľnú bielizeň a tiež pranie raz do týždňa. 

Dospelí (17 rokov) majú zvyčajne svoju vlastnú izbu. Niektoré hostiteľské rodiny môžu ubytovať aj niekoľko študentov naraz, ale nikdy nie dvoch, ktorí hovoria rovnakým materinským jazykom.

Ubytovanie je zabezpečené od nedele poobede pred začiatkom kurzu až do soboty rána po skončení kurzu. Je možné si doobjednať dni naviac (v závislosti od dostupnosti).

Ubytovanie v lete na Girton College - Swirles Court (University of Cambridge)

Swirles Court bol otvorený v septembri 2017 a je neoddeliteľnou súčasťou Girton College, ktorá sa nachádza v blízkosti hlavného sídla univerzitnej akademickej štvrte Eddington. V Swirles Court je 325 študijných izieb s vlastnou kúpeľňou a spoločenské a študijné priestory, ktoré sú umiestnené okolo upravených záhrad. 

   

•    Ubytovanie je úplne nové a ponúka sa výhradne CAE.
•    Rezidencia s vlastným stravovaním riadená a vybavená Cambridge univerzitou.
•    Všetky izby majú vlastnú kúpeľňu a moderný nábytok.
•    Dostupné pre dospelých študentov od 18 rokov.
•    Samostatatné stravovanie, spoločná kuchyňa pre 6-8 osôb. Veľký supermarket a kaviareň v blízkosti.
•    WiFi
•    Možnosť prania bielizne.
•    V dosahu CAE. 10 minút peši od zástavky a priamym autobusom do školy. Podobná vzdialenosť od centra mesta.
•    Šanca sa zoznámiť s ostatnými študentmi CAE v rezidenčných a spoločenských priestoroch.
•    Atraktívne formálne a neformálne upravené záhrady s posedením a priestorom na grilovanie.

Voľný čas

  

Motto na CAE je: "Anglicko je naša škola". Inými slovami, výučba angličtiny by nemala prebiehať len počas vyučovania - mala by prebiehať všade a po celý čas. Preto ponúkame veľa originálnych a zaujímavých akcií v rámci školy aj mimo nej väčšinu večerov počas roka (a každý večer v letnom období!). Môžeme tiež naplno využiť Cambridge - jedno z najväčších svetových študentských miest - a každý víkend si môžete vybrať výlet do iných častí Anglicka, alebo dokonca do iných krajín. Je isté, že prežijete nezabudnuteľný čas!

Spoločenskí organizátori - skvelý tím!
CAE spoločenskí organizátori majú na starosti organizáciu spoločenského života v rámci školy. Nielenže usporadúvajú večierky, disko a exkurzie, sú vám tiež k dispozícii, ak si chcete naplánovať váš vlastný voľný program. Kanceláriu majú blízko kafetérie a budú veľmi radi ak ich prídete pozrieť.

Exkurzie

Mnohí študenti prichádzajú do Británie, aby videli miesta ako je Londýn, Stonehenge alebo Scottish Highlands. Každý víkend vám ponúkneme niekoľko rôznych výletov. Niektoré z nich sú blízko Cambridge. Naši študenti môžu ísť tiež na výlety do Írska, Wales, Škótska -ale aj do iných európskych metropol. Všetky výlety sú lacnejšie a oveľa zábavnejšie, ako keby ste cestovali sami!

  

Šport na CAE

Zadarmo si môžete zahrať volejbal, tenis a futbal. Golf a bazén sú k dispozícii v blízkosti školy. Ak máte iné športové záujmy, spoločenskí organizátori sú tu pre vás, aby vám pomohli nájsť najbližšie kluby a iné zariadenia blízko školy.

Galéria

Kontakt