Princess Helena College (14-17 rokov) 2 týždne

Informácie o kurze

 

 

PRINCESS HELENA COLLEGE (PHC)

MLÁDEŽNÍCKY REZIDENČNÝ KURZ (14-17 rokov)

 • Maximálna veľkosť triedy - 12
 • Všetky náklady sú zahrnuté v cene (vr.letiskových transferov a poistenia)
 • 24 - hodinový dozor
 • 20 vyučovacích hodín angličtiny týždenne (1hod=60 min)
 • Pravidelné výlety a exkurzie
 • Široký výber popoludňajších a večerných aktivít
 • Sebestačná a bezpečná lokalita
 • Ubytovanie na internáte priamo v areáli školy (jednolôžkové a zdieľané izby 1-8 študentov)

Princess Helena College je súkromná internátna škola, ktorá sa v lete stáva centrom pre CAE pre dospievajúce deti. Ku škole patria krásne budovy a je obklopená vlastným veľkým malebným parkom a záhradami. Sú tu veľké učebne, športoviská, kompletné zariadenie školy vrátane knižnice, počítačové učebne, bazén a športová hala. Budova bola nedávno modernizovaná, zrekonštruovaná a ponúka ubytovanie vysokého štandardu. Princess Helena College má výbornú lokalitu v strede nádherného anglického vidieka menej ako hodinu autom z Cambridge a Londýna, čo znamená že je v blízkosti hlavných Londýnskych letísk.

Ako sa k nám bezpečne dostanete...

Zástupcovia CAE sa s vami stretnú v nedeľu pred začatím kurzu a vezmú vás do Princess Helena College. Na letisku budeme mať na sebe farebnú identifikáciu CAE. CAE potvrdí tvoj bezpečný príjazd tvojej rodine e-mailom. Po skončení kurzu sú deti odvezené späť na letisko a zamestnanci CAE neopustia letisko kým lietadlo neodletí. Transfery z/na letisko sú k dispozícií na Stansted, Luton, Heathrow a Gatwick a to pre lety prilietajúce medzi 09:00 a 19:00 v nedeľu pred začiatkom kurzu a pre lety odlietajúce medzi 09:00 a 19:00 v sobotu po ukončení kurzu. Za poplatok sa vieme prispôsobiť aj iným časom.

Váš letný kurz

Ponúkame 2-týždňové kurzy, ale môžete prísť aj na 4 týždne. Zistíte, že hodiny sú veľmi odlišné ako hodiny angličtiny doma. V jednej triede nikdy nebude viac ako 11 ďalších študentov. Stretnete veľa ľudí z iných krajín. Mali sme študentov z viac ako ž5 rôznych krajín! Budete mať množstvo príležitostí precvičiť si angličtinu. Prijímame študentov akejkoľvek úrovne od začiatočníkov až po pokročilých (ale nie úplných začiatočníkov).

Vaše lekcie

V triede strávite veľa času rozprávaním a počúvaním, ale budete si môcť zlepšiť aj čítanie a písanie. Vieme, že ľudia sa najlepšie učia jazyk, ak robia zaujímavé veci, preto náš tím kvalifikovaných a energických učiteľov vám pomôže vybrať aktivitu, ktorá sa vám bude najviac páčiť. Aktivity neskončia od momentu, keď sa ráno zobudíte až pokým pôjdete spať, tak budete mať obrovské množstvo príležitostí používať angličtinu v reálnych situáciach - budete sa čudovať, ako rýchlo sa naučíte lepšie komunikovať v angličtine. Ktovie, aj vaše sny budú v angličtine! Domov si zoberiete vlastné CAE portfólio - nádherný záznam lekcií, aktivít, výletov a nových priateľstiev. Dúfame, že to potom ukážete vašej rodine a priateľom a budete hrdí na to, čo ste dokázali.

  

Ceny

CAE v Princess Helena Collage - Kurzy pre mládež s ubytovaním v rezidencii (14 - 17 rokov)

Omlúvame sa, ale presné termíny a ceny na leto 2021 vzhľadom k momentálnej situácii ešte nie sú k dispozícii.

 

 

 

 

 

 

 

 

Ubytovanie a voľný čas

PRINCESS HELENA COLLEGE
MLÁDEŽNÍCKY REZIDENČNÝ KURZ (14-17 rokov)

Aktivity, šport a výlety

Princess Helena College ponúka skvelé aktivity a možnosti pre šport. K dispozícii je bazén, kryté tenisové kurty a veľká športová hala pre basketbal, volejbal, bedminton a ďalšie športy. K tomu 50 hektárov pozemku s ihriskami pre futbal, baseball a mnoho ďalších aktivít. K obľúbeným popoludňajším aktivitám patrí umenie, remeslá, dráma, modelárstvo a hudba.

  

A čo večer? Máme pre teba pripravených plno zaujímavých aktivít. Filmy, tematické párty a večierky, diskotéky, hry, kvízy a noci talentových súťaží - nebojte sa, náš tím spoločenských aktivít pracuje na plný úväzok a bude vás baviť a pravdepodobne si ani nevšimnete, že robíte všetky tieto veci v angličtine! 

Samozrejmosťou sú výlety na každom kurze, v stredy a v soboty. Starostlivo zorganizovaná exkurzia môže byť do Londýna, kde budete mať možnosť vidieť slávne pamiatky a tiež ísť na nákupy. Budete mať možnosť absolvovať výlety na atrakcie v blízkosti školy, do mesta Cambridge, alebo Stratford upon Avon.

  

Vaše ubytovanie

Princess Helena College je obytná letná škola, čo znamená, že budete spať na internátoch s inými tínedžermi v max. 8 posteľových izbách. Stravovať sa budete v škole spolu so svojimi priateľmi a učiteľmi a ak pôjdete na celodenný výlet, tak vám pripravíme balíček s obedom. Škola ponúka úžasné prostredie, kde môžete tráviť voľný čas - ideálne na vypracovanie domácich úloh, stretávanie sa so spolužiakmi alebo len na relax s dobrou knihou..

Starostlivosť

Každé CAE centrum ponúka priateľské a predovšetkým bezpečné prostredie.

 • Mládež je pod dohľadom 24 hodín denne a deti nemôžu opustiť pozemok školy bez sprievodu
 • Na začiatku kurzu je úplne normálne, že deťom je smutno za domovom, ale naši lektori a zamestnanci sú v tomto veľmi skúsení. Bohatý a pestrý program takmer vždy znamená, že smútok rýchlo prejde.
 • Školské výlety sú vždy s dozorom. 
 • Máme vyškolených zamestnancov, ktorí sú kedykoľvek k dispozícii podať prvú pomoc v prípade núdze. V prípade menších problémov vás zoberieme k miestnemu doktorovi. Vo vážnejších prípadoch vás zoberieme do nemocnice, poprípade zabezpečíme váš let domov (vaša poistka kryje tieto náklady).

Čo je zahrnuté v cene?

Jediné, čo si potrebujete priniesť je vreckové, perá a ceruzky! Všetko  ostatné - transfer z letiska, ubytovanie, štúdium, jedlo, 24 hod. dozor, zdravotná starostlivosť, poistenie, výlety, exkurzie, športy, vstupy - je zahrnuté v cene kurzu.

Ako sa prihlásim?

Stačí len vyplniť prihlášku a odovzdať ju JVB Consulting (nášmu zástupcovi pre SR).  Potvrdíme rezerváciu a zašleme vám všetky potrebné informácie. Začneme pripravovať všetky veci potrebné pre váš pobyt v Princess Helena College. Nikdy nezabudneš na PHC a na nových priateľov z celého sveta.

Princess Helena College

Príklad dňa

Ráno
7.30 Vstávajte “Dobré ráno! Aký krásny deň!"
8.00 Raňajky
8.45 Ranná príprava
9.00 Lekcia Angličtiny: jazyk a slovná zásoba
10.00 Prestávka
10.15 Lekcia Angličtiny: rozvíjanie schopností čítanie a písanie
11.15 Prestávka
12.30 Obed a voľný čas
11.30 Lekcia Angličtiny: Práca o exkurzii, príprava na výlet do Cambridge!
Popoludnie
13.45 Poobedná príprava
14.00 Voliteľné predmety: tvoj týždenný výber ako krúžok gramatiky, časopisu, hovorenie a počúvanie, poézia
15.00 Možnosti na voľný čas: plávanie, tenis,a mnoho ďalšieho
16.00 Hodiny aktivít: volejbal, umenie, hudba, dráma, tanec, varenie
17.30 Voľný čas
18.00 Domáce úlohy/Porfólia
Večer
18.30 Večera
19.30 Talent show – tvoja šanca sa stať superstar!
22.00 Domový míting a čas na relax, čítanie a písanie domov
22.30 Večierka “Dobrú noc! Sladké sny.” (Presné časy sa môžu zmeniť)

Galéria

Kontakt