Angličtina pre študentov ekonómie a obchodu 1650€ za 4 týždne

Informácie o kurze

• 4-týždňové kurzy dostupné počas celého roka
• 21 hodín lekcií (po 60 minút) + 10 hodín samoštúdia za asistencie učiteľa týždenne
• Každý týždeň zahŕňa 15 hodín Všeobecnej angličtiny a 6 hodín Obchodnej angličtiny
• Pre študentov obchodu a ekonomiky alebo pre mladých manažérov vo veku 17 +
• Možnosť pripraviť sa a absolvovať BULATS test (poplatok nie je zahrnutý)
• Minimálna úroveň angličtiny – pokročilá
• Maximálny počet študentov na triedu - 12

BULATS (Business Language Testing Service)

BULATS je on-line test obchodnej angličtiny spravovaný Cambridge ESOL. Výsledok nie je klasické "vyhovuje/nevyhovuje", ale výsledky sú zaznamenané ako skóre a správa na konci testu zahŕňa príklady a úlohy, ktoré by mal kandidát zvládnuť s určitým skóre.  Práve preto, že test možno vykonať kedykoľvek – je BULATS mimoriadne užitočný na porovnanie jazykových schopností ako pre študentov tak pre zamestnávateľov. Každý, kto sa zapíše na obchodnú angličtinu CAE, môže počas kurzu absolvovať skúšku BULATS.

Ciele Kurzu

• Aktivovať jazyk a zlepšiť plynulosť znalosť angličtiny
• Rozvíjať komunikačné schopnosti, písomné aj hovorené
• Rozšíriť znalosti angličtiny na obchodné aj na všeobecné účely
• Rozvíjať schopnosti, ktoré vám pomôžu napredovať v angličtine aj po príchode domov.
• .. a predovšetkým, získať sebadôveru pri používaní angličtiny

Zručnosti v obchodnej angličtine

• Profesionálne hovorové schopnosti (napr. prezentácie, rokovania, schôdzky, telefonovanie)
• Čítanie a počúvanie (napr. marketing, financie, manažment)
• Slovná zásoba (napr.vytváranie slovných spojení, obchodný žargón, špecializovaná terminológia)

Miesta na samoštúdium

 • Knižnica
 • Interaktívne počúvacie centrum
 • Počítačové centrum
 • DVD/video miestnosti
 • Učiteľ - pripravený pomôcť počas samo štúdia
 • Otvorené aj v nedeľu
 • Vedúci študijného centra - 5 dní v týždni, po dobu 2 hodín, jeden z našich učiteľov má službu ako vedúci študijného centra, ktorý vám pomôže s akýmkoľvek technickým alebo jazykovým problémom, ktorý môže nastať pri používaní samo-študijných zariadení.

Samoštúdium je veľmi dôležitou súčasťou váśho programu na CAE. Schopnosť samoštúdia, ktorú získate na CAE vám pomôže ďalej rozvíjať angličtinu, aj keď sa vrátite do svojej krajiny. Počas štúdia na CAE Vás budeme podporovať, aby ste maximálne využívali samoštúdijné centrum, ktoré je plne vybavené najnovšou technológiou na výučbu jazyka.

Na začiatku kurzu vás oboznámime s využitím centra. Neskôr sa vždy môžete obrátiť na odbornú pomoc učiteľa, ktorý má na starosti samoštúdijné centrum. Všetky materiály sú starostlivo zatriedené a farebne odlíšené podľa rôznych úrovní (začiatočníci, mierne pokročilí, vyššie pokročilí a pokročilí).

Multimediálne Centrum - Je tu 12 študijných miest spolu s lektorskou konzolou. Lekcie sa v multimediálnom centre často konajú s učiteľom, ktorý riadi lekciu pomocou ovládacej konzoly. Inokedy majú študenti prístup k širokej škále jazykového študijného materiálu, aby si rozvíjali počúvanie a rozprávanie (napr. cvičenia na výslovnosť, diktovanie, "hovoriace" knihy a videoklipy s pracovnými zošitmi a ďalšie materiály potrebné na skúšky).

Interaktívna internetová miestnosť - V priebehu výučby je táto miestnosť interaktívnou učebňou s 12 internetovými prístupmi a elektronickou tabulou. Počas samoštúdia môžu CAE študenti využiť 12 miest na surfovanie na internete a na posielanie e-mailovú komunikáciu zdarma. Takisto bezplatné Wifi pripojenie je na CAE non-stop k dispozícii.

Centrum výpočtovej techniky - Pocítače sú tu vybavené s najnovšou verziou Microsoft Office (Word, Excel,PowerPoint,atď.) ako aj softvérom pre jazykové vzdelávanie na zlepšenie čítania a písania.

Knižnica - CAE knižnica je u študentov veľmi obľúbená. Priestranná miestnosť s pohodlným nábytkom. Je zásobená beletriou napínavou a ľahkou), rovnako ako vecnou a referenčnou literatúrou. Máme anglické aj bilingválne slovníky, atlasy a kompletnú sadu Encyklopédia Britannica”. Okrem toho knižnica drží širokú škálu skúšobných materiálov na gramatické cvičenia a cvičenia slovnej zásoby pre všetky úrovne.

Spoločenská miestnosť - Spoločenskú miestnosť môžete využívať na štúdium, ale aj na odpočinok. Nájdete tu tiež najčítanejšie britské noviny a časopisy. Môžete sledovať filmy s priateľmi na veľkoplošnom televízore a môžete si zahrať aj na klavíri, ktorý je tu stálek dispozícii.

 

Ceny

Obchodná angličtina

BUS                    6. január  - 18. december 2020       4 týždne 1,650.00 €

V roku 2020 kurzy začínajú: 6. január, 3.február, 30.marec, 27.apríl, 26.máj, 22.jún, 20. júl, 17.august, 28.september, 26.október, 23.november

Registračný poplatok vo výške 120 € nie je zahrnutý v cene kurzu.

 

Ubytovanie a voľný čas

​Ubytovanie v hostiteľskej rodine

 • Škola je v pokojnej vilovej štvrti 
 • Všetky hostiteľské rodiny sú v blízkosti školy 
 • Väčšina hostiteľských rodín je vo vzdialenosti na pešo od školy 
 • Jednolôžkové izby pre dospelých (17+) 
 • CAE Manažér ubytovania na plný úväzok

Ubytovanie CAE je zvyčajne v miestnych hostiteľských rodinách. Všetky CAE rodiny sú blízko - a to buď vo vzdialenosti  na pešo, alebo menej ako 5 minút jazdy autobusom. Ak sa vám nechcete chodiť pešo pomôžeme vám si veľmi lacno prenajať bicyke. 

Manažér pre ubytovanie pozná všetky naše hostiteľské rodiny a rodina bude starostlivo vybraná tak, aby vyhovovala vašim individuálnym potrebám (napríklad - môžete byť alergický na určité druhy potravín). Asi dva týždne pred vašim príchodom vám pošleme profil o rodine, ktorú sme pre vás vybrali.

Hostitelia vám poskytnú lôžko, raňajky a večere sedem dní v týždni (obed budete mať v školskej jedálni). Hostiteľ vám poskytne uteráky, posteľnú bielizeň a tiež pranie raz do týždňa. 

Dospelí (17 rokov) majú zvyčajne svoju vlastnú izbu. Niektoré hostiteľské rodiny môžu ubytovať aj niekoľko študentov naraz, ale nikdy nie dvoch, ktorí hovoria rovnakým materinským jazykom.

Ubytovanie je zabezpečené od nedele poobede pred začiatkom kurzu až do soboty rána po skončení kurzu. Je možné si doobjednať dni naviac (v závislosti od dostupnosti).

Pre náročnejších študentov, vrele odporúčame pobyt v jednej z našich exkluzívnych hostiteľských rodín, ktoré boli vybrané špeciálne pre  profesionálnych klientov a všetky ponúkajú vynikajúcu polpenziu a sú v blízkosti centra. Cena je 300eur na týždeň.

Ubytovanie v lete na Girton College - Swirles Court (University of Cambridge)

Swirles Court bol otvorený v septembri 2017 a je neoddeliteľnou súčasťou Girton College, ktorá sa nachádza v blízkosti hlavného sídla univerzitnej akademickej štvrte Eddington. V Swirles Court je 325 študijných izieb s vlastnou kúpeľňou a spoločenské a študijné priestory, ktoré sú umiestnené okolo upravených záhrad.

•    Ubytovanie je úplne nové a ponúka sa výhradne CAE.
•    Rezidencia s vlastným stravovaním riadená a vybavená Cambridge univerzitou.
•    Všetky izby majú vlastnú kúpeľňu a moderný nábytok.
•    Dostupné pre dospelých študentov od 18 rokov.
•    Samostatatné stravovanie, spoločná kuchyňa pre 6-8 osôb. Veľký supermarket a kaviareň v blízkosti.
•    WiFi
•    Možnosť prania bielizne.
•    V dosahu CAE. 10 minút peši od zástavky a priamym autobusom do školy. Podobná vzdialenosť od centra mesta.
•    Šanca sa zoznámiť s ostatnými študentmi CAE v rezidenčných a spoločenských priestoroch.
•    Atraktívne formálne a neformálne upravené záhrady s posedením a priestorom na grilovanie.

Alternatívne môžete bývať v jednom z kvalitných hotelov v Cambridge - Girton. 

Premier Inn hotel

Premier Inn je najlepšie hodnotený hotelový reťazec vo Veľkej Británii. Premier Inn Cambridge North (Girton) hotel je situovaný len 2,5km od CAE. Je to príjemný, malý hotel, ktorý ponúkne všetko potrebné pre nenáročného klienta, ktorý preferuje ubýtovanie v hoteli pred hostiteľskými rodinami.

Viac informacii nájde na http://www.premierrinn.com

Hotel Felix

Hotel Felix má všetko, čo potrebujete pre dokonalý pobyt...

Nápadná kombinácia tradičnej viktoriánskej architektúry s prvkami modernej architektúry dvadsiateho prvého storočia, hotel ponúka ľahký prístup do centra Cambridge. Hotel Felix je ideálnym miestom na oddych po štúdium a dopĺňa celú atmosféru fascinujúceho historického mesta Cambridge.

Viac informacii nájde na http://www.hotelfelix.co.uk

Stravovanie počas dňa

Ak si budete priať je Vám k dispozícii školská jedáleň, kde si za malý poplatok môžete vybrať z menu troch jednoduchých jedál.

Vrele odporúčame krásnu, reštauráciu The Old Crown len minútu od centra CAE. Je to rodinná reštaurácia, ktorá ponúka štedré porcie čerstvo pripraveného jedla, s výbornou obsluhou. Ponúka široký výber tradičných i moderných pokrmov vrátane širokého sortimentu čerstvých rýb získných z Billingsgate Fish Market v Londýne.

Viac informacii nájde na http://www.oldcrowngirton.com

Voľný čas

Motto na CAE je: "Anglicko je naša škola". Inými slovami, výučba angličtiny by nemala prebiehať len počas vyučovania - mala by prebiehať všade a po celý čas. Preto ponúkame veľa originálnych a zaujímavých akcií v rámci školy aj mimo nej väčšinu večerov počas roka (a každý večer v letnom období!). Môžeme tiež naplno využiť Cambridge - jedno z najväčších svetových študentských miest - a každý víkend si môžete vybrať výlet do iných častí Anglicka, alebo dokonca do iných krajín. Je isté, že prežijete nezabudnuteľný čas!

Spoločenskí organizátori - skvelý tím!
CAE spoločenskí organizátori majú na starosti organizáciu spoločenského života v rámci školy. Nielenže usporadúvajú večierky, disko a exkurzie, sú vám tiež k dispozícii, ak si chcete naplánovať váš vlastný voľný program. Kanceláriu majú blízko kafetérie a budú veľmi radi ak ich prídete pozrieť.

Exkurzie

Mnohí študenti prichádzajú do Británie, aby videli miesta ako je Londýn, Stonehenge alebo Scottish Highlands. Každý víkend vám ponúkneme niekoľko rôznych výletov. Niektoré z nich sú blízko Cambridge. Naši študenti môžu ísť tiež na výlety do Írska, Wales, Škótska -ale aj do iných európskych metropol. Všetky výlety sú lacnejšie a oveľa zábavnejšie, ako keby ste cestovali sami!

Šport na CAE

Zadarmo si môžete zahrať volejbal, tenis a futbal. Golf a plávanie sú k dispozícii v blízkosti školy. Ak máte iné športové záujmy naši spoločenskí organizátori sú tu pre vás, aby vám pomohli nájsť kluby a iné zariadenia pri škole.

Kontakt